Оглас - лицитација
Понуда
Обавештења
Вести
МИ СМО ДЕО ЗЕМЉЕ
И ОНА ЈЕ ДЕО НАС!
Године 1854 „велики бели поглавица” из Вашингтона дао је понуду за велику област индијанске земље и Индијанцима обећао „резерват”. Одговор поглавице Сијетл описан је као један од најлепших и најдубљих, икада изнетих, изјава по питању човекове околине. Град Сијетл добио је назив по поглавици чији је говор био одговор на предложени Уговор по коме се Индијанци наговарају да продају два милиона ари земље за 150.000 долара. више >>
ВОДОВОД
Водоснабдевање становништва на простору града Беочина и околних места (Раковац, Думбово, Беочин Село, Бразилија, Черевић), организовано је захватањем подземне воде бушеним бунарима. Водоводна мрежа коју одржава ЈКП ''Беочин'' укупне је дужине 75 км и покрива око 65 % територије.
У Беочину подземне воде се захватају на изворишту „Дунав“ са „Рени“ бунара и из бушеног бунара лоцираног у кругу фабрике за прераду воде. Захваћене количине сирове подземне воде са ова два објекта су у укупној количини од око 60 l/s. На овим објектима не постоје појединачни мерачи протока већ постоји сумарни мерач протока у фабрици воде.
Потисни цевовод за транспорт бунарске воде од „Рени“ бунара до постројења за прераду воде је укупне дужине око 1100 m, АЦ цеви пречника Ø 350 mm. Потисни цевовод за транспорт сирове воде од цевастог бунара до постројења за прераду воде је дужине око 50 m, ПВЦ цеви пречника Ø 200 mm. Подземна вода се допрема до постројења за кондиционирање где се сирова вода пречишћава класичним поступцима: аерацијом, филтрацијом и дезифенфекцијом. Након третмана вода се цевоводима дистрибуира преко резервоара чисте воде лоцираног у кругу фабрике, запремине 500 m3, до потрошача.
Контрола квалитета воде, микробиолошке и хемијске исправности воде врши се свакодневно у лабораторији фабрике за кондиционирање воде ЈКП-а ''Беочин''.
КАНАЛИЗАЦИЈА
Јавно комунално предузеће ''Беочин'' обавља делатност одвођења атмосферских и отпадних вода и одржавања канализационе мреже.
Канализациона мрежа у општини Беочин покрива насељена места Раковац, Думбово, Беочин, Беочин село, Бразилију и Черевић, што чини око 60 % територије. Укупна дужина канализационе мреже је 57,5 км.
Сабирна мрежа канализације подељена је на два сливна подручја: источни и западни колектор.
Црпна станица отпадних вода насеља Беочин лоцирана је поред регионалног пута Р-107. Има два усисна базена, један за фекалне а други за атмосферске воде. Од црпне станице иде потисни цевовод кроз тело насипа Ø1000, и отпадна вода даље отвореним каналом дужине 850 м одлази ка водотоку Дунав.
Отпадне воде из насељених места Раковац, Бразилија и Черевић одводе се до црпних станица у Раковцу и Черевићу.
СТРАТЕГИЈА РАЗВОЈА
Стратегија развоја комуналне инфраструктуре за подручје општине Беочин биће пре свега орјентисана на побољшање квалитета и квантитета снабдевања водом. У том циљу планирана је реконструкција водоводне мреже у насељима Беочин, Бразилија и Черевић, где су водоводне цеви најстарије инсталације за проток пијаће воде и изграђене су од азбестних цеви, које су по стандардима Европске уније забрањене.
У плану ЈКП-а ''Беочин'' је и бушење пет нових бунара у Беочину и Черевићу што ће побољшати водоснабдевање. Све припремне радње за ове радове су завршене.